blog"portfolio"o

wtorek, 11 sierpnia 2015

Smok Szczęścia buszujący w ogrodzie

Ponieważ właśnie wykluł się nowy Smok Szczęścia (zdjęcia jego poprzednika można obejrzeć tutaj), postanowiłam zrobić krótki instruktaż na temat hodowli takiego smoka.


 Tuż po wykluciu, jak każdy maluch, potrzebuje dużo snu. Najczęściej sypia zwinięty w kłębek.

 
Jak się wyciągnie osiąga długość 38 - 40 cm. Smoki Szczęścia z natury są pogodne i psotne, najlepiej czują się w otoczeniu przyrody, gdzie mogą spożytkować swój nadmiar energii.Jego smukłe ciałko i chwytne łapki, przystosowane są do wspinania, a że jest zwierzątkiem ruchliwym i ciekawym świata, trzeba uważać, aby nie wspiął się za wysoko (potem trzeba nicponia ściągać).


Jak sama nazwa wskazuje, Smoki Szczęścia emanują pozytywną energią i przynoszą szczęście ich właścicielowi. Jeżeli ktoś chciałby zostać posiadaczem takiego stworzonka, to zapraszam do kontaktu: szlakiwyobrazni@gmail.com . Czas wykluwania się smoka to około 14-20 dni. Smoki Szczęścia najczęściej występują w kolorze białym, ale mogę też wyhodować osobnika w innym kolorze.

2 komentarze:

  1. Cudowny;) Ale, mam nadzieję,że nie spożytkuje swojej energii na mojej dorodnej cukini;) Chociaż... Pewnie ucieszyłabym się, skoro przynosi szczęście;););)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co złego to nie my, jeśli na cukinii pojawiły się jakieś ślady smoczych łapek to na pewno nie ma nic wspólnego z tym niewinnym uroczym stworzonkiem ;)

      Usuń