blog"portfolio"o

poniedziałek, 13 marca 2017

Wesoła Poczta i Wesoła Restauracja

Zawsze lubiłam wymyślać przestrzenne papierowe formy - małe mebelki, sylwety zwierzątek albo różnorakie akcesoria dla ulepionych z modeliny figurek. Dlatego miałam niezłą zabawę projektując składane elementy do 4 nowych książeczek Wydawnictwa Zielona Sowa.

Co się nakombinowałam to moje - elementy musiały być składane bez pomocy kleju i nożyczek. Ale wysiłek się opłacał.

Każda książeczka składa się z tematycznych zadań do wykonania (coś narysować, coś połączyć, coś ozdobić, coś nakleić...), zestawu naklejek oraz najważniejszego czyli "wypychanek" do złożenia. Okładka książki jest jednocześnie scenerią na której można ustawić gotowe elementy i się nimi bawić.

Mimo że na okładce widnieje że to książeczka dla dzieci 4+, to jednak te młodsze będą wymagały pomocy rodzica przy składaniu niektórych elementów (np. lady na poczcie). Przy kilku nieumiejętnych próbach wsunięcia wypustki w odpowiadające jej nacięcie, papier może się zacząć rozdwajać, jeszcze bardziej utrudniając próby połączenia elementów. Tak samo niektóre podstawki pod ludziki, wymagają lekkiego powiększenia nacięcia aby ludzik stał bardziej stabilnie. Za to po złożeniu wszystkiego, zabawa przednia :)Poniżej zdjęcia "Wesołej Restauracji" oraz "Wesołej Poczty", a następnym rzutem zaprezentuję "Wesoły Sklep" oraz "Wesoły Warsztat". Oczywiście wszystkie ilustracje są mojego autorstwa.

POCZTA

Na makiecie poczty można dowolnie ustawić dwie lady. Ludziki stojące w kolejce mają w dłoniach nacięcia, w które można włożyć listy. Każdą z tych kopertek można wrzucić do skrzynki na listy.Mamy też do dyspozycji dwie paczki - i specjalnego ludzika, który je dźwiga.RESTAURACJA
W restauracji mamy dwa stoliki - jeden nakryty dla czterech osób a drugi dla dwóch. Cała rodzinka ludzików ma składane ciałka dopasowane do krzeseł. Kelner i Kucharz mają nacięcia w dłoniach, w które można wsunąć różne potrawy. Z potraw jestem szczególnie dumna - sama robiłam się głodna podczas rysowania. Oprócz głównych dań mamy też desery i napoje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz